Jump to content
D.Burlakov

Дайте съвет! Покупка на СИВИК 1.5 16v

Recommended Posts

Привет на всички съфорумци! Регистрирах се, защото от доста време търся да закупя Сивик 5 или 6 ген на сносна цена-все пак съм студент. Прочетох доста за моделите и все повече се надъхвам за кола, защото не става само на теория. Моля да ме посъветвате дали тази кола си струва и колко бихте дали за нея(все пак обявата е по договаряне).http://www.cars.bg/u644362Питах собственика дежурните въпроси: удря на ли е, дали има ръжди, гори ли масло, правен ли е някакъв тунинг. Той ми каза че не била блъскана(забележете разстоянието от двете страни на предна лява гума) и това че предната броня в ляво е разместена, защото някой го бил закачил на паркинга. Друго което ме притеснява е че вратата на багажника е разместена. Това може ли да се дължи на предишни ПТП-та. Ръжди нямало по веждите само отзад около номера и около капачката на газовото. На въпроса гори ли масло ми отговори - преди година и половина и сменях сегменти и съм дал 1000 лв за ремонт, също така вметна, че е шлайфал главата и като попрочетох малко си мисля че тази кола е много изтезавана и прегрявана, за да се стигне до сегменти и шлайф. Вие как мислите след този шлайф дали пак няма да избие гарнитури или да имам сума проблеми след това? И също сменените сегменти дали ще гарантират това да не пипа масло? Какво мислите като цяло струва ли си колата или да бягам надалеч?Собственика допълни, че не е правил тунинг. За ходовата част не съм питал, предполагам няма да има големи проблеми покрай нея.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, виждам че си от Варна, най-добре питай някой колега от града , който разбира от коли и я виж на живо, задължително я мини на диагностика на ходова част и двг , за да си спестиш стотици левове ремонти, ако продавача се дърпа, значи колата има проблем и най-добре да не се занимаваш.Ако можеш се разбери с него да отидеш на място и да я запалиш пръв, т.е. на студен мотор, така можеш да видиш реалната му работа, също така обърни внимание на гуми, накладки , централно и други консумативи, за да можеш да преговаряш за по-ниска цена.Това е, успех с търсенето :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж също и стъклата, ако имаш съмнения за удари на колата, дотовете им трябва да са еднакви, ако не са сменяни.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на първо четене виждам,фугите между детайлите,едис с един не са еднакви.няма никви екстри.има забележки.продавачът лъже със сигурност.може би има и някои скрит проблем.извод-бълха в килотите.не бих дал повече от 1500-1800 за колата :ph34r:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фен моето мнение е да потърсиш други коли на които не им трябва първоначален ремонт .

Редактирано от 6gen115hp

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, колега :)Няма да е лошо да споделиш с какъв бюджет разполагаш и също така какви са ти изискванията относно модел, година, екстри и т.н. Моето мнение е, че тази кола не си заслужава и е по-добре да посъбереш още малко пари и да си вземеш нещо по-добро. Разгледай обявите на колегите тук във форума. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега чергата ми е къса и не бих си позволил кола над 1700 лв. Впрочем днес ходих да огледам на място въпросният Сивик. Според мен колата е пълна трагедия и се отказах. Дори самия собствения я наричаше " кочинка " . Имаше освен ръжди около номера и капачката, и по ръбовете на вратите и лайсните. Запалия на бензин и не работеше много равномерно двигателя сякъш прекъсваше, като я прехвърли на газ си пооправи малко гласа. Бръкнах в ауспуха и пръстите ми станаха доста черни. Казах му да я форсира малко да видя какво ще изкара отзад. Изкара бял дим. Това в комбинация, че му се губела охладителна течност напълно ме отгаза от покупка. Отворих му капачката за маслото и маслото имаше белезникав цвят(карана е с Кастрол 15W40). Каза ми че и от два три дни му загрявала. С две думи моргич. Броня разхлопана, прозореца на шофьора не се свалял, централното от едната страна не бачка, километрите не са същите(продавача коментира това така: Еее, МАЛКО съм послъгал.). Извод: Колата изопщо НЕ е поддържана.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой каже ли че е правил ремонт на двигателя и след това я продава сам си вади изводи ;)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега с бюджет до 1700 лв. много трудно ще си намерищ читава Хонда. Както казаха и колегите посъбери малко пари още и си вземи някоя по възможност да е нов внос и ако искаш да няма много ръжда да е от Италия примерно ;) Успех в търсенето.

Редактирано от marto81
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за съветите. Търсенето продължава. Както казва баща ми: С трици маймуни не можеш да хванеш, моето момче! Въпреки това няма да се отказвам, знае ли се.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда за 2 бона неможе човек да си намери запазена кола на 20 години Публикувано изображение

Много държат цена тея 5ци. . .Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
http://www.cars.bg/u704254Дали си заслужава? Собсвеника казва че оборотите играт и светела някаква лампа на таблото. Може ли това да се дължи на IACV или FITV? Също така десния мигач е разместен и боята има петна на пръв поглед от снимките.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...