Jump to content
striking

Полиране на фарове

Recommended Posts

Здравейте, хондата ми е 2006та, но фаровете са станали много зацапани/замъглени. 

Трябва да бъдат полирани, но тъй като нямам грам опит или познания, къде, как, защо и за колко пари..., се надявам да ми разясните вече откритата топла вода

за всички тези въпроси :)

 

Благодаря!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От кой град си колега?

 

Изпратено от моят SM-G388F с помощта на Tapatalk

 

Редактирано от dido0o_

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо 1500 водна шкурка докато изчезне жълтото -постоянно мокриш за да не остане на сухо ,после водна 2000 ,ЗМ абразивна паста и накрая ЗМ полираща паста -с всяко едно от нещата търкаш докато умалееш .Пастите с вълнено парцалче .Ефекта е -сам ще го видиш.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С комплект на 3М със всички пасти и шкурки плюс адаптер за винтоверт, страна супер професионално: 3M 39008 Headlight Lens Restoration System https://www.amazon.com/dp/B001AIZ5HY/ref=cm_sw_r_cp_apa_f.XYzbQTSGJGT

А може да пробваш и това на Turtle: https://youtu.be/nwnlydNckxI

 

Sent from my PH-1 using Tapatalk

 

Редактирано от sMARTBomber

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Костенурката е на промоция в Метро в момента. Аз лично съм доволен от нея, само с пастата изчистих фаровете и светнаха, не се стигна до шкурките в комплекта.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както е казал колегата по горе , взимаш водни шкури 1500 и 2000 , паста на 3М номер 1 и номер 3 по 50гр, хартиено тиксо най-дебелото и ако имаш машина за полиране и една гъба за нея. 

1. Облепяш с тиксото около фаровете , гледай да облепиш много добре около тях. 

2. Почваш да търкаш с шкурите - първо 1500 , после и с 2000 като поливаш постоянно с вода и с въртеливи движения, за да не се получи вдълбаване там където са ти  пръстите ако търкаш само напред и назад. След качествено шкурене , оставяш фара да изсъхне добре и трябва да е помътнял цялостно. Ако има неравномерно помътняване - търкаш пак с 2000 шкура. 

1500 шкура не прекаляваш с нея. Само да падне грубото. Общо взето трябва да ти отмалеят и двете ръце и си готор

3. След като си свършил с шкурите и фаровете са помътняли равномерно - слагаш паста номер 1 по фара на няколко места - като запетайки :)  малко паста по гъбата на машината , след това разтъркваш пастата по фара с гъбата на машината , ако нямаш машина с вълнен парцал и после на най бавните обороти започваш полирането. Като изчезне пастата от фара спираш , ако не ти хареса пак малко паста и пак. Ако е добре минаваш на паста номер 3 - с нея по същия начин.

Запомни само да не пастираш с гъбата без паста. Като изчезне от фара спираш. 

После миеш колата и отиваш в някое студио да ти сложат безцветно фолио против UV лъчи и да пази фаровете от камъчета. 

Успех. 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, всичко е много хубаво, но аз по-скоро предпочитам да си платя за услугата и да знам, че ще бъде свършена качествено.

Ще ми отнеме време и нерви да направя всичко това. За това предпочитам, просто да си платя и да ми го направят.

 

Знаете ли къде ще свършат добра работа и какви пари горе долу ще излезе?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Към 30-40 лв , зависи колко добре ще ти ги направят . Не е сложно, явно не ти се занимава .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В София ще намериш някой да ги направи. Ако беше близо щях да ти ги направя стъкло.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите ги направих при един пич, който намерих случайно. Мина точно година и нито са потъмнели, нито е мръднало фолиото. Доколкото си спомням 50лв ми излезе. Ето и снимки

 

П.С. Бронята ми все още е в окаяно състояние  :oops:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще се опитам да използвам темата за допълнително въпросче, стига да не е много нахално :)

Късите светлини са ми от половин година насам с допълнително монтиран ксенон, 5000к, като преди бях с H1 и доста ме дразнеха.

След известно време забелязах, че едната къса светлина свети по-жълто от другата и си личи без да се заглеждаш много. Подозирам, че нещо има зацапване на лупата?
Интересува ме дали на някой му се е случвало и евентуално дали е направил нещо по въпроса и какво.

 

Много благодаря предварително!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам как точно стои въпроса с правилата във форума, относно рекламата, но ти все пак питаш за човек, който да ти свърши работа срещу заплащане. Лично за мен най-добрия в това отношение е едно момче, което бачка в кв. Симеоново. Няма да ти давам линк, но въпросния има платени обяви в повечето автомобилни форуми и не вярвам да ти е трудно да го откриеш. Аз лично съм решил да карам моята при него на пролет и тогава ще мога да споделя преки впечатления. Като цени знам, че взема по-скъпо, но съм питал за цялостна ревизия на фар, а ти имаш интерес само да ти полира фаровете отвън и да им сложи фолио. Според мен се свържи с него и го питай за цена, ако те устройва действай. Поне ако си закараш там колата, знаеш че няма да се учат върху нея. Успех!

Редактирано от Cap_Slow

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще се опитам да използвам темата за допълнително въпросче, стига да не е много нахално :)

Късите светлини са ми от половин година насам с допълнително монтиран ксенон, 5000к, като преди бях с H1 и доста ме дразнеха.

След известно време забелязах, че едната къса светлина свети по-жълто от другата и си личи без да се заглеждаш много. Подозирам, че нещо има зацапване на лупата?

Интересува ме дали на някой му се е случвало и евентуално дали е направил нещо по въпроса и какво.

 

Много благодаря предварително!

Едва ли жълтеенето е от лупата, по-скоро крушката си заминава.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Ще се опитам да използвам темата за допълнително въпросче, стига да не е много нахално :)

Късите светлини са ми от половин година насам с допълнително монтиран ксенон, 5000к, като преди бях с H1 и доста ме дразнеха.

След известно време забелязах, че едната къса светлина свети по-жълто от другата и си личи без да се заглеждаш много. Подозирам, че нещо има зацапване на лупата?

Интересува ме дали на някой му се е случвало и евентуално дали е направил нещо по въпроса и какво.

 

Много благодаря предварително!

Едва ли жълтеенето е от лупата, по-скоро крушката си заминава.

 

Мерси за фийдбека :) Получих същото мнение в един сервиз (по други причини бях там). Тъпото е, че от както го сложих ксенона сякаш е така. Явно лоша крушка съм случил. Ще си поиграя скоро да я сменя с нова и да видим какво ще стане.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, размени лява с дясна и ще видиш дали е от крушката.

 

Изпратено от моят LG-D855 с помощта на Tapatalk

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 27.09.2017 г. at 17:12, webster написа:

Моите ги направих при един пич, който намерих случайно. Мина точно година и нито са потъмнели, нито е мръднало фолиото. Доколкото си спомням 50лв ми излезе. Ето и снимки

 

П.С. Бронята ми все още е в окаяно състояние  :oops:

И аз свърших работа на моят Сивик 97г. при момчето. Два часа работа, 50лв. цена, с фолио Лумар или нещо подобно, 2г.гаранция.

IMG_20180101_165643.jpg

IMG_20180101_165609.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...